slide_3

Facebook

social_fb

Twitter

social_tw

Masz Pytania ?
Napisz lub zadzwoń !

M: 606 544 866

 

 

info@atsea-yachts.pl

 

 Salon Sprzedaży 
MARINA GDYNIA
al. Jana Pawła II  9
81-345 Gdynia

 

elan E4

 

 

                      Długość całkowita 10,60 m                           Zbiornik wody 185 l  
  Długość kadłuba 10,60 m   Zbiornik paliwa (diesel) 75 l
  Długość linii wodnej (KLW)
10,10 m   Moc silnika
30 HP
  Szerokość 3,50 m   Powierzchnia żagla – GROT 35,91 m2 
  Zanurzenie 2,15/1,70/2,35 m   Powierzchnia żagla – GENUA 29,68 m2
  Wysokość masztu 17,61 m   Powierzchnia żagla – GENNAKER 110 m²
  Wyporność 5350 kg   Kategoria CE A
  Masa balastu 1385/1560  kg   Ilość koi max. 6+2

 

 

 

Zgodnie z nowym wzornictwem jachtów Elan nowy E4 został zaprojektowany, aby łączyć regatowe osiągi oraz komfort rejsu. Poza eleganckim, sportowym kształtem, jacht ten posiada relingi, luki pokładowe oraz nowe obrotowe plotery. Szeroka pawęż, dwie płetwy sterowe i załamane burty zapewniają wysoką sterowność nawet przy ostrych zwrotach. Kill w kształcie litery T zapewnia niski środek ciężkości oraz polepsza moment prostujący, co z kolei pozwala na mniejszy wypór. Ostatecznie prowadzi to do niespotykanych w tej klasie osiągów, jakich można by się spodziewać raczej po większych jednostkach. Kolejny z plusów to łatwość żeglowania nawet w bardzo trudnych warunkach.

 

Nowy Elan E4 to świetna zabawa przy niewielkim wysiłku. Jacht został zaprojektowany z myślą o różnych trybach żeglowania, od pływania z niewielką załogą po regaty z pełną załogą a także rodzinne rejsy. Główną cechą jego konstrukcji są dwie płetwy sterowe, szeroka rufa i załamane burty, wszystkie te cechy wpływają na – doskonałe osiągi, zwiększoną stabilność, doskonałe możliwości sterowania oraz bardzo wygodne i komfortowe wnętrze. Mówiąc krótko, jacht zapewnia wspaniałe osiągi z łatwością, która zachęca do jeszcze szybszej żeglugi.

 

Po żegludze na załogę pod pokładem czeka przestronne wnętrze jachtu. 
Szerokość całkowita Elan E4 umożliwia wygodny 2-kabinowy układ, od jasnego salonu , po dobrze wyposażony kambuz oraz przestronna toaleta. Stanowisko nawigacyjne na sterburcie zapewnia dużo miejsca do planowania taktyki regat lub szukania kolejnej przystani. Zaprojektowany w kształcie L kambuz jest dobrze wyposażony i funkcjonalny, posiada dużo miejsca do przechowywania. Układ z 3 kabinami dodaje kabinę na rufie, pozwalającą na zakwaterowanie 2 dodatkowych członków załogi, nie zmniejszając przy tym ich